Szerző Téma: Flaschner  (Megtekintve 108670 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #135 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 12:09:52 »
Köszi Anyus a jókívánságaidat! En a magam részéről igyekszem megfogadni! :) ...de azt gondolom, hogy többen vagyunk így a fórumtagok között!

... Nagy kár, hogy a jó szakemberek lassan kihalnak, és nincs kinek átadni az évek során begyakorolt mesterfogásokat. ...

Remélem ezt a "...Fia" Flaschner Kálmán is olvassa!  ;)   ...és akkor a mi fiaink sem maradnak jó borotva nélkül!  :borz1:

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Flaschner
« Válasz #136 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 14:26:23 »
Ma végre sikerült kipróbálnom a "Flaschner és Fia" borotvámat (a 0-s számut  ;) ) amit múlt hétvégén hozott el Kelemen Csaba a Mestertől a 8/8os Friodur-al együtt. Köszönöm Flaschner Úr  :borz1:
Már elsőre is szuper volt vele a borotválkozás  :borotva:
Kép még mindig nincs, mihest tudom pótolom

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Flaschner
« Válasz #137 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 14:33:51 »
Szeretnék foglalni egy fehér ében nyeles, szénacél Flasi kést, 2. sorszámú beütővel.
Fonti, pü ment. ;)

Nem elérhető bz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Flaschner
« Válasz #138 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 22:30:44 »
Örömmel tudatom a Tisztelt Fórumtársakkal, hogy ma este megejtettem életem első
késes borotválkozását Flascner Mester 5. sorszámú remekművével.
A pengével - miután letöröltem róla a "gyári" olajat - egyetlen karcolás nélkül sikerült megborotválkoznom!
Élmény volt!!!

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Flaschner
« Válasz #139 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 22:42:09 »
Gratulálunk és üdv a klubban!   :borotva:

Nem elérhető bz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Flaschner
« Válasz #140 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 22:08:34 »
Lehet, hogy egy kicsit unalmas vagyok, de egyszerűen új dimenziókat nyitott meg számomra
ez az ötös Penge! Nem tudok betelni vele, alig várom, hogy kinőjön a szőröm és használhassam!!  :)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #141 Dátum: 2010. November 09. - 11:50:48 »
Kaptam egy kidobásra ítélt "teszt" borotvát egy SRP-s kollégától. Mutatom Flasinak, lehet e ebbe az agyon köszörült, kínozott pengébe életet lehelni? A kés az alábbi állapotban volt.  :borosta:





Kálmán rám kacsintott a Mester-szemével és határozottan mondta, mint általában, bízzam rá. Rábíztam. ...és borotvát faragott belőle.  :borz2:









 :borz1:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #142 Dátum: 2010. November 09. - 12:22:53 »
Ugyancsak az SRP-ről sikerült beszereznem az alábbi roncs borotva pengét, ami hajdan egy Joseph Rodgers & Sons által készített sheffieldi borotva része volt. Olyan mély rozsdakráterek voltak a pengén, hogy az eladó lehetetlennek tartotta, hogy ebből valaha is kés lesz. ...de nem így a mi Flasi barátunk, aki szokás szerint kihívást érzett ebben a felújító munkában, hogy majd ő megmutatja, mit tud egy igazi magyar mesterember. Na, meg is mutatta!  ;)
Íme, így nézett ki a kés mikor átadtam Kálmánnak:







És ez lett belőle, azt hiszem a fotók beszédesebbek, mintha én dumálnék tovább:  ;)













H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Matifu

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Flaschner
« Válasz #143 Dátum: 2010. November 17. - 17:31:26 »
Ez igen itt látni hogy a mesterember egy rozsdás vasból is tud használható kést készíteni.  :borz2:
A borotva olyan mint az élet, amíg biztos kézzel vezeted nincs miért aggódani.
Honlapom.: http://matifu.atw.hu/viewpage.php?page_id=2

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #144 Dátum: 2010. November 17. - 17:46:22 »
Ez igen itt látni hogy a mesterember egy rozsdás vasból is tud használható kést készíteni.  :borz2:

De örülök Matifu, hogy valaki ezt észrevette a sok aktív tagunk között...  :crazy:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Flaschner
« Válasz #145 Dátum: 2010. November 17. - 18:34:32 »
Nekem is csak most jött fel a nem olvasott topicok között, rendszerhiba lehetett.

Minden elismerésem a Mesternek!!  :borz2:

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Flaschner
« Válasz #146 Dátum: 2010. November 18. - 13:14:21 »

Nagyon szépek lettek.  :borz1:
Grat Flaschner mesternek.

Nem elérhető tibor

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Flaschner
« Válasz #147 Dátum: 2010. November 21. - 11:40:42 »
Most olvastam bele ebbe a topicba, valószínűleg meg kell látogatnom a Mestert, mert eddig még nem sikerült rendesen megborotválkoznom egyik borotvakésemmel sem, valószínűleg azért, mert nem elég élesek. Nekem persze a budapesti bolt közelebb van, lévén a Budapesti Műszaki (és Gazdaságtudományi) Egyetemen dolgozom, de a székesfehérvári bolt látszik érdekesebbnek.

Tibor

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Flaschner
« Válasz #148 Dátum: 2010. November 25. - 12:00:25 »
Flaschner mester ezt hozta ki a régiségvásáron vásárolt Karl Ester 6/8-os borotvából:

http://picasaweb.google.com/longball0501/Flaschner#5543438039414451730

http://picasaweb.google.com/longball0501/Flaschner#5543438036030444738

http://picasaweb.google.com/longball0501/Flaschner#5543438033177771474

A borotva eredeti panelje törött volt, a borotvát polirozni és élezni kellett.

Hatalmas köszönet, nagyon szép darab lett belőle! Élőben sokkal szebb mint a képen!

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Flaschner
« Válasz #149 Dátum: 2010. November 25. - 13:09:16 »
Ez a Flasi egy varázsló!  ;) ...mondtam már én is! :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici